Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺

20 Yaş Dişleri

Yirmi yaş dişleri ağız içerisinde en son çıkan (çoğu zaman da gömülü kalan) üçüncü azı dişleridir.
Farmalink
20 Yaş Dişleri İçin Ürünler
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM

Yirmi yaş dişleri ağız içerisinde en son çıkan (çoğu zaman da  gömülü  kalan) üçüncü azı dişleridir. Genellikle 17-25 yaşları arasında ağızda görülmeye başlarlar. Yirmi yaş dişlerinin, ağız içerisindeki konumu, açısı, çıkma süresince çevre dokulara verdiği hasara, bulunduğu bölgenin darlığı, gömülü olup olmamasına göre, ağızda tutunmaları ya da çekilmeleri önerilebilir. Gömük 20 yaş dişlerinin çekilmesi yararlıdır. Bu çekimin ileri yaşlarda olması, hem diş çekim ameliyatını hem de ameliyat sonrası iyileşme sürecini zora sokabilir.

Gömük olmayan dişlerin çekiminin normal diş çekiminden farklı olmamasına rağmen, gömülü dişlerin çekilmesi beraberinde bir takım rahatsızlıkları getirebilir. İleri yaşlarda hem kemik yapısındaki değişimler, he de yara iyileşme sürecinin yavaş olması, bu çekimi daha sorunlu hale getirebilir.

20’lik dişlerin çekimi ardından kanama, sonrasında da birkaç gün ağrı, şişlik ve morluk oluşabilir. Çene kilitlenmesi (trismus) gelişebilir.

Gengigel’in, 20 yaş dişi çekimine bağlı oluşan travmanın giderilmesinde oluşan yaranın iyileşmesinin hızlanmasında ve ağrının giderilmesinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır1. Yine bir  başka çalışmada, gömülü 20 yaş dişi çekiminin ardından ikinci günde bile, ağrı, şişlik ve trismusun  hızla azalmasının, ameliyat sonrasında,  cerrahi travma ile başlayan iltihap sürecinde ödemi etkin bir şekilde gidermesine bağlanmıştır2. Gengigel’in gömülü 20 yaş diş çekimi ardından ağrı giderici özelliği, ağrı kesici ilaç kullanım gereksimini alzatması açısından tercih edilebilir.3

Gengigel®’deki YMA Hyalüronik Asit ağız boşluğu çevresinde koruyucu bir bariyer oluşturur ve diş eti dokusunda aşağıdaki özellikleri sağlar:

  • Ağız içi dokusunu nemlendirir, 
  • bakteri üremesini engeller
  • Ağız içi florasını güçlendirir, ağız mukozasını korur. 
  • Diş eti dokusunda yara oluşmasını engeller.
  • Oluşmuş yaraların onarılmasını ve iyileşmesini hızlandırır.

Gengigel Nasıl Etki Eder?

Hangi Gengigel’i kullanmalıyım?

20 yaş dişleri, ulaşılması zor olan bir noktada  olduğundan, Gengigel’in Forte Oral Sprey, çok yönlü pompası ile uygulamada kolaylık sağlar. Taşıma ve uygulama pratikliği nedeni ile günün her saatinde ve her yerde uygulama yapılabilir. Özellikle üşt çenede uygulaması gayet pratiktir. 

Günlük ağız bakımı rutininde ağız içi floranızı sağlıklı tutmak için Gengigel Hydrogel ağız gargarası ve Gengigel diş ve diş eti macunu yardımcı olacaktır.

  1. Mantovani S, Sala Tesciat A, Fossati B. Preliminary clinical evaluation of a hyaluronic acid-based product in oral disorders: double-blind trial. Attualità Terapeutica Internazionale. 1998; anno XVI.
  2. Koray M, Ofluoglu D, Onal EA, Ozgul M, Ersev H, Yaltirik M, et al. Efficacy of hyaluronic acid spray on swelling, pain, and trismus after surgical extraction of impacted mandibular third molars. International Journal of Oral and Maxillofacial Surgery. 2014 Nov;43(11):1399–403
  3. Yilmaz N, Demirtas N, Kazancioglu HO, Bayer S, Acar AH, Mihmanli A. The Efficacy of Hyaluronic Acid in Postextraction Sockets of Impacted Third Molars: A Pilot Study. A pilot study. Niger J Clin Pract 2017;20:1626-31.
Bu web sitesinde çeşitli kullanım alanlarında Gengigel’in kullanımından bahsedilmektedir. Bu gruplar aşağıdaki ana başlıklar altında toparlanbabilir:
Farmalink
Gengigel ürünleri güvenlidir. Ürün ülkemizde ve yurt dışında bir çok saygın klinik tarafından kullanılmış, klinik araştırmalar yapılmış, bu araştırmaların sonuçları ulusal/uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bilinen ilaç etkileşimi veya yan etkisi yoktur. Diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Formülünde yer alan ksilitol sayesinde diş çürümesine ve kan şeker seviyesinde değişmeye sebep olmaz.

Diyabetik hastalarda, yaşlılarda, gebelerde, özel tedavi gerektiren hasta gruplarında güvenle kullanılabilir.
Farmalink
Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle