Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺

Sigara Kullanımı

Sigara tüketimine bağlı oluşan hastalıkların temelinde, tütün tüketimi yer almaktadır. Tütün dumanında, kanserojen bazı bileşikler vardır.
Farmalink
Sigara Kullanımı İçin Ürünler
Farmalink
Form Jel
Farmalink
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM

Sigara ile ilişkilendirilen ağız hastalıklarından bazıları;

  • Ağız kanseri, 
  • Prekanseröz lezyonlar (henüz kanser olmayan, fakat kansere dönüşme ihtimali yüksek olan lezyonlar),
  • Diş eti hastalıkları (diş eti çekilmesi vs),
  • Diş çümesi ve diş kaybı,
  • Ağız içindaki doğal floranın bozulması,
  • İmplant problemleri

Olarak sayılabilir. 

Sigara tüketimine bağlı oluşan hastalıkların temelinde, tütün tüketimi yer almaktadır. Tütün dumanında, kanserojen bazı bileşikler vardır. Bu bileşikler, kromozomlarda ve genlerde çoklu genetik bozulmalara ve nihayetinde kansere yol açar.

Tütün içmek diş eti hastalıklarına da yol açar. Tüketim arttıkça  göreceli riskde artar. Sigara tüketimi periodontitise yakalanma riskini %85 oranında arttırır.  Sigara içenlerde diş kaybı oranının da arttığı bilinmektedir. Benzer şekilde, diş çürüğüne ve implantta problemlere yol açabilir. Ayrıca dişlerde, protezlerde kahverengi/siyah renk değişimine, tat ve kokunun değişmesine neden olabilir.

Ağız içerisinde yapılan ameliyatlarda yaranın iyileşme süresini geciktirir. Diş çekimi ardından, çekim sebebi ile oluşan boşlukta iltihap (alveolit) görülme sıklığı da artar. Ayrıca sigara içenler, ağız içinde mantar oluşumuna daha yatkındır.

Sigaranın sağlık üzerindeki olumsuz etkileri uzun yıllar boyunca devam etse de, bu etkiler sigara alışkanlığının bırakılmasından sonra geri döndürülebilir. Bu nedenle, sigara içenlerde ağız sağlığının korumak için sigaranın bırakılması uygun bir yaklaşımdır.

Bu web sitesinde çeşitli kullanım alanlarında Gengigel’in kullanımından bahsedilmektedir. Bu gruplar aşağıdaki ana başlıklar altında toparlanbabilir:
Farmalink
Gengigel ürünleri güvenlidir. Ürün ülkemizde ve yurt dışında bir çok saygın klinik tarafından kullanılmış, klinik araştırmalar yapılmış, bu araştırmaların sonuçları ulusal/uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bilinen ilaç etkileşimi veya yan etkisi yoktur. Diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Formülünde yer alan ksilitol sayesinde diş çürümesine ve kan şeker seviyesinde değişmeye sebep olmaz.

Diyabetik hastalarda, yaşlılarda, gebelerde, özel tedavi gerektiren hasta gruplarında güvenle kullanılabilir.
Farmalink
Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle