Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺

Diş Çürükleri

Diş çürükleri, ağız içerisinde bakteri plağı (bakteriplagi.doc) oluşması nedeniyle ortaya çıkan, dişlerde koyu renklenmelerle birlkte oyuklar oluşması ile kendini gösteren bir hastalıktır.
Farmalink
Diş Çürükleri İçin Ürünler
Farmalink
Form Jel
Farmalink
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM

Diş çürükleri, ağız içerisinde bakteri plağı oluşması nedeniyle ortaya çıkan, dişlerde koyu renklenmelerle birlkte oyuklar oluşması ile kendini gösteren bir hastalıktır. Şekerli gıdalar gibi  tüketilen besinlerin ağız içerisinde bizimle beraber yaşayan bakteriler tarafından kullanılarak asit oluşması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu asitler, dişlerin mineral dokusunu çözerek diş minesinin bozulmasına, akabinde diş çürüğünün başlamasına ve diş hekimlerinin kavite dedikleri oyuklara neden olurlar.

  • Diş çürüklerinin oluşma nedenleri:
  • Bakteri plağı
  • Çeşitli gıda artıklarının ağızda asit oluşturması
  • Florür oranı düşük su
  • Diş eti hastalıkları
  • Ağızda tükürük salgısını azaltan ilaçlar
  • Bazı sistemik hastalıklar

Diş çürüklerini önlemek için düzenli ağız akımı çok önemlidir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), diğer halk sağlığı kurumları ve sağlık dernekleri, günde iki kez, en az 2 dakika süreyle florürlü diş macunu kullanarak dişlerin fırçalanmasını ve günde bir kez diş aralarının geleneksel diş ipi, diş kürdanı, ağız duşu veya arayüz fırçaları gibi uygun araçlarla temizlenmesini önermektedir.

Hangi Gengigel’i kullanmalıyım?

Gengigel ailesinin, denta-kozmetik ürün grubu, Gengigel Gum Protection Diş ve Diş Eti  Macunu, FDA Onaylı Tıbbi Cihaz olan GENGIGEL’®in patentli Yüksek Moleküler Ağırlıklı (YMA) Hyalüronik Asit ve güçlü mukoadhezif polimerleri içeren formülasyonu ile, günlük kullanıma uygun diş macunu diş etini korumaya ve onarmaya destek olur. 

%96'sı doğal kaynaklı bileşenlerden oluşan özgün formülasyonu, diş minesinin yeniden mineralizasyon sürecini destekleme yeteneğini kazandıran bakterileri yok ederek diş çürümelerini, diş eti hastalıklarını ve diş kayıplarını önleyen flor ile zenginleştirilmiştir.

Ayrıca, seri,  hassas dişlere saygı gösterecek şekilde tasarlanmıştır: ürünün mine ve dentin aşınma seviyeleri,  ISO 11609  ve Amerikan Dişhekimleri Birliği (ANSI/ADA) No. 130 standartları tarafından tanımlanan kabul edilebilir sınırların altındadır.

Yapılan çalışmalarda, Gengigel Diş ve Diş Eti Macununun, diş eti kanamalarının giderilmesinde etkili bir yardımcı olduğu, güvenliği ve kullanım kolaylığı ile tüketicilerin tercih ettiği bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Gündelik hijyen ve ağız bakımından tüm beklenenlerin fazlasını sunmaya aday Gengigel’in diş macunu, diş etinin daha sağlıklı kalmasına ve dişlerin güçlendirilmesine yardımcı olur. Ağız içinin sağlıklı floraya kavuşmasını destekler. Periodontal hastalıklarla mücadelede, Gengigel tedavisini destekler.

Ağız bakım rutininizde en iyi sonuçları elde etmek  için Gengigel Ürünleri ile, Gengigel Diş ve Diş Eti Macunu birlikte  kullanılabilir.

Gengigel Gum Protection Diş ve Diş Eti Macunu

Bu web sitesinde çeşitli kullanım alanlarında Gengigel’in kullanımından bahsedilmektedir. Bu gruplar aşağıdaki ana başlıklar altında toparlanbabilir:
Farmalink
Gengigel ürünleri güvenlidir. Ürün ülkemizde ve yurt dışında bir çok saygın klinik tarafından kullanılmış, klinik araştırmalar yapılmış, bu araştırmaların sonuçları ulusal/uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bilinen ilaç etkileşimi veya yan etkisi yoktur. Diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Formülünde yer alan ksilitol sayesinde diş çürümesine ve kan şeker seviyesinde değişmeye sebep olmaz.

Diyabetik hastalarda, yaşlılarda, gebelerde, özel tedavi gerektiren hasta gruplarında güvenle kullanılabilir.
Farmalink
Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle