Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺

İmplantlar

İmplantlar, eksik dişleri yerine koymak veya desteklemek amacıyla, çene kemiği içerisine yerleştirilen vidalardır.
Farmalink
İmplantlar İçin Ürünler
Farmalink
Form Jel
Farmalink
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Gargara
Farmalink
890₺ 801₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Gargara
Farmalink
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
Gengigel Gel
0 Yorum
599₺ 539.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Gargara
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM

İmplantlar ve İmplantı Çevreleyen Dokular

İmplantlar, eksik dişleri yerine koymak veya desteklemek amacıyla, çene kemiği içerisine yerleştirilen vidalardır. Bu vidaların üzerine üzerine diş protezi (kron, köprü vs) yerleştirilir.  Yerleştirilen  vida, yani implant, diş kökü görevi görür. İmplant yerleştirmedeki hedef, diğer dişlere zarar vermeden kişinin doğal dişiyle olduğuna benzer şekilde yemek yemek gibi günlük aktivitelerini rahatlıkla yerine getirmesidir. İmplant cerrahisi, diş köklerini metal, vida benzeri direklerle değiştiren ve hasarlı veya eksik dişlerin yerine gerçek dişlere çok benzeyen ve işlev gören yapay dişler yerleştiren cerrahi süreci de kapsar. 

Implantı çevreleyen diş eti dokusunun hastalıkları

İmplantı çevreleyen diş eti dokusunun sağlıklı olması çok önemlidir. Sağlıklı diş eti dokusu, uçuk pembe renktedir, hekim muayenesinde ve günlük hayat akışında (yemek yerken, dişleri fırçalarken) kanamamalıdır. Diş eti incelirse, implantın rengi dışarıdan görülebilir olur. İmplantı çevereleyen dokularda iltihap oluşması durumunda akıntı, koku ve ağrı meydana gelebilir.

İmplant uygulaması sonrasında ve implantı kullanırken, ağız hijyenine gereken özen gösterilmediği takdirde zamanla artan bakteriler, bakteri plağı oluşturur ve  implant çevresi diş eti hastalıklarına neden olur. Bu hastalıklar ilk etapta diş etinde başlasa da (peri-implant mukozitis) gerekli tedavi sağlanmadığı takdirde implantın tutunduğu kemik dokusuna ulaşır (peri-implantitis). Diş eti kızarır ve şişer. Bu durum dikkatle ele alınmalıdır. Zira, tedavi edilmediğinde, kemiğin tamamen erimesi ve implanrın kaybedilmesi ile sonlanabilir.

Peri implantitis tedavisinde ilk hedef, cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler kullanılarak enfeksiyonun kontrolünü sağlamaktır. Yüksek moleküler ağırlıklı hyaluronik asitin, plak oluşumunu önleyici özellikleri ile tedavi sürecine destek olduğu ve hastalığın ilerlemesini önlemedeki rolü1 klinik çalışmalarda gösterilmiştir.

İmplantların çevresindeki diş eti dokusunda çekilme de meydana gelebilir. Bunun nedeni, tıpkı diş eti çekilmesine benzer şekilde, yetersiz ağız bakımı, dişlerin sert fırça ile fırçalanması, diş etinin yapısının ince olması, implantın konumu gibi bir çok nedenden olabilir.

İmplantla yaşamak

Sağlıklı implantlara sahip olmanın en önemli aşaması, yeterli ağız hijyenidir. Sadece dişlerin değil, tüm ağzın özenle bakımı yapılmalıdır. Bu konuda ağız duşları ve gargalar yardımcı olacaktır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), diğer halk sağlığı kurumları ve sağlık dernekleri, günde iki kez, en az 2 dakika süreyle florürlü diş macunu kullanarak dişlerin fırçalanmasını ve günde bir kez diş aralarının geleneksel diş ipi, diş kürdanı, ağız duşu veya arayüz fırçaları gibi uygun araçlarla temizlenmesini önermektedir.

Hangi Gengigel’i kullanmalıyım?

Diş etini ilgilendiren durumlarda hastanın sıkıntılarını azaltmak iltihabı gidermek için medikal tedavilerin yanı sıra, ilaç kullanılmasının sakıncalı olduğu durumlarda, hyaluronik asitin koruyucu, bariyer oluşturucu, enflamasyon giderici özellikleri tercih edilmektedir.

Implant cerrahisinin tüm aşamalarında ve peri implantitis tedavisini sürecinde Gengigel, yapısal özellikleri ile, implant sürecinin yarattığı sıkıntıları gidermede yardımcıdır. Ürün ile yapılan çalışmalar, ağrın yayılması ve giderilmesi, şişliğin azalması, diş çekimi yarası ve çevresinde kızarıklığın   ve ağız kokusunun giderilmesinde etkili olduğunu göstermektedir2. Travmatik işlemler sonrasında doğal dokunun yeniden oluşmasına destek olur, su emilimini artırır ve bu sayede ödemi azaltarak iltihabı gidermeye yardımcı olur.

Gengigel Nasıl Etki Eder?

Gengigel Forte Oral Gel, Gengigel First Aid Oral Sıvı, Gengigel Forte Oral Spray, zenginleşmiş film tabaka oluşturucu özelliği ile, hızlı rahatlamaya ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, ağrının, şişliğin, ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olacaktır. Uzun süreli kullanım için Gengigel Gel ve Gengigel Hydrogel tercih edilebilir.

Ürün seçiminde, yaranın bulunduğu bölgeye göre tercih yapılmalıdır. Sadece tek noktayı adresleyen lokalize lezyonlarda, ağrı eşlik ediyorsa, YMAHA konstantrasyonu en yoğun olan  jel formları olduğundan, Gengigel Forte Oral Gel kullanılabilir. Daha sık ve uzun süreli kullanım ihtiyacı olduğunda ise, Gengigel Gel tercih edilmelidir. 

Diğer formlardan, Sprey formları, çok yönlü pompası ile  ağız içinde ulaşılması zor olan bölgelere son derece hassas uygulama sağlar. Taşıma ve uygulama pratikliği nedeni ile günün her saatinde ve her yerde uygulama yapılabilir.

Sıvı formları ise daha geniş alanlardaki uygulamalar için uygundur.

Gengigel’in diş ve diş eti koruma macunu, bakteri plağının oluşmasını engellemesi ile, günlük ağız bakım rutininizin yardımcısı olacaktır.  Yapılan çalışmalar, Gengigel’in diş ve diş eti koruma macunu, diş eti kanamasının durdurduğunu, sağlıklı diş etinin korunmasına ve dişlerin güçlendirilmesine yardımcı olduğunu göstermektedir3.

  1. Sánchez-Fernández E, Magán-Fernández A, O’Valle F, Bravo M, Mesa F. Hyaluronic acid reduces inflammation and crevicular fluid IL-1β concentrations in peri-implantitis: a randomized controlled clinical trial. J Periodontal Implant Sci. 2021;51(1):63.

  2. Dubovina D, Mihailovic B, Bukumiric Z, Vlahovic Z,Miladinovic M, Mikovic N, Lazic z. The use of hyaluronic and aminocaproic acid in the treatment of alveolar osteitis. Vojnosanit Pregl 2016; 73(11): 1010-1015.

  3. Test performed on 40 male and female subjects aged between 18 and 65 years with bleeding gums.

Önerilen Ürünler:

Gengigel Forte Oral Gel, Gengigel First Aid, Gengigel Forte Oral Spray, Gengigel Gel, Gengigel Hydrogel, Gengigel diş ve diş eti  macunu

Bu web sitesinde çeşitli kullanım alanlarında Gengigel’in kullanımından bahsedilmektedir. Bu gruplar aşağıdaki ana başlıklar altında toparlanbabilir:
Farmalink
Gengigel ürünleri güvenlidir. Ürün ülkemizde ve yurt dışında bir çok saygın klinik tarafından kullanılmış, klinik araştırmalar yapılmış, bu araştırmaların sonuçları ulusal/uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bilinen ilaç etkileşimi veya yan etkisi yoktur. Diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Formülünde yer alan ksilitol sayesinde diş çürümesine ve kan şeker seviyesinde değişmeye sebep olmaz.

Diyabetik hastalarda, yaşlılarda, gebelerde, özel tedavi gerektiren hasta gruplarında güvenle kullanılabilir.
Farmalink
Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle