Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺

Yoğun Kahve Tüketimi

Kahve, sudan sonra dünyada en çok tüketilen ikinci içecek olarak biliniyor. Bileşenlerinden bazılarının insan sağlığı üzerinde önemli etkilere sahip olduğu da açık.
Farmalink
Yoğun Kahve Tüketimi İçin Ürünler
Farmalink
Form Jel
Farmalink
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Gargara
Farmalink
890₺ 801₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Gargara
Farmalink
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM

Dünyada, sudan sonra en çok tüketilen ikinci içecek: kahve…

Kahve, sudan sonra dünyada en çok tüketilen ikinci içecek olarak biliniyor. Bileşenlerinden bazılarının insan sağlığı üzerinde önemli etkilere sahip olduğu da açık. Bunların en bilineni, kafeinin kalbi ve sinir sistemini uyaran etkisi. Öte yandan, kahvenin, ayrıca flavonoidler, fenolik asitler, lignanlar ve stilbenler gibi önemli antioksidan potansiyele sahip polifenoller açısından da zengin olması, onu kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve yaşlanma gibi oksidatif stresle ilişkili çeşitli hastalıklara karşı da koruyor.
Üzerinde olumlu ve olumsuz bir çok etkiyi barındıran kahveyle barışık yaşamanın sırrı, ne kadar tüketildiğinde yatıyor.

Kahve tüketimi ve ağız sağlığı

Son zamanlarda, kahvenin içeriğindeki bileşenlerin ve bunların potansiyel olarak olumlu etkilerinin daha iyi anlaşılması, kahvenin kaçınılması gereken bir içecek olduğu görüşünü değiştirmiştir. Bununla birlikte, kahve tüketiminin ağız sağlığı üzerinde, özellikle periodontitis gelişmesinin en erken göstergesi bakteri plağı birikimini takiben diş eti iltihabına (gingivitis) ve ağız kuruluğuna neden olduğu bilinmektedir. Ayrıca, yoğun kahve tüketimi, dişlerin renginin değişmesine de neden olabilir.

Kahve dünya çapında yaygın olarak tüketildiğinden, yeterli ağız sağlığını teşvik etmek ve korumak için bu etkilerin farkında olmak önemlidir.

Tükürük, ağız boşluğundaki tükürük bezleri tarafından salgılanan bir sıvıdır. Bakteri ve mantarlara karşı ağız içinin korunması, ağız boşluğunun kayganlaştırılması,  dişlerin korunması,  çiğneme, yutma ve konuşmaya yardımcı olan elektrolitler, proteinler, enzimler gibi çeşitli organik ve inorganik maddelerden oluşur.

Tükürük akışı bozulduğunda, antibakteriyel aktivite gibi bazı işlevler tehlikeye girebilir ve ağız sağlığında bozulmaya yol açabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, kahve tüketimi, ağız kuruluğu hissi ile ilişkilidir. Aslında, ağız kuruluğu olan kişilere  kahve ve kafeinli içeceklerden kaçınmaları tavsiye edilir.

Ağız kuruluğunun belirtileri arasında ağızda ağrı ve yanma, yutma ve konuşma güçlüğü ve tat değişikliği yer almaktadır. Ayrıca çürük, diş eti iltihabı(gingivitis), periodontitis, ağız kokusu gibi yaygın diş problemlerinin gelişmesine yatkınlık da artmaktadır. 

Hangi Gengigel’I kullanmalıyım?

Son yıllarda, ağız sağlığının genel sağlık üzerinde önemli bir etkisi olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Ağız hastalıklarını önlemede en önemli basamak, ağız gargaraları, florürlü diş macunları ile etkili günlük ağız hijyeni sağlamak, bakteri plağı oluşumunu engellemek, düzenli diş hekimi muayenesi ve diş taşı temizliğidir.

Gengigel içerisindeki yüksek moleküler hyaluronik asit, iyi bir nemlendiricidir. Ağız içi dokusunun nemlenmesini sağlar. Ağız içinin doğal florasını korumaya ve diş eti iltihabının oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Gengigel Gum Protection Diş ve Diş Eti Macunu, özel formülasyonu sayesinde diş etinin sağlıklı kalmasına ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olur. 

%96’sı doğal kaynaklı bileşenlerden oluşan florürlü formül,

  • Ağız florasının korunmasını sağlar,
  • Diş minesinin desteklenmesine yardımcı olur.
  • Bakteri plaklarının oluşmasını engeller
  • Diş çürümesinin ve diş kayıplarının önlenmesine yardımcı olur.
  • Diş eti hastalıklarının iyileşmesini destekler, diş eti onarımını güçlendirir, diş eti kanamalarını azaltır.

İçeriğindeki aloe vera, laktoferrin ve ksilitol sayesinde ağız florası korunur, bakteri plağı oluşması engellenir.

Gengigel Hydrogel Ağız Gargarası,  Ağız hijyeninin korunmasını ve sürdürülmesinden sorumlu olan  iyi huylu bakterilerin sürekliliğini sağlar. Ağız kuruluğunda, dokuyu nemlendirirerek şikayetleri azaltır. Yoğun kahve tüketimine  bağlı  flora bozkluğundan kaynaklanan sorunları hafifletir. Diş eti iltihabının hızlı bir şekilde  iyileştirlmesi ve ağrının giderilmesinde idealdir. 

Ağız bakım rutininizde en iyi sonuçları elde etmek  için Gengigel Ürünleri ile, Gengigel Diş ve Diş Eti Macunu birlikte  kullanılabilir. 

Gengigel Gum Protection Diş ve Diş Eti Macunu, Gengigel Hydrogel Ağız Gargarası 150 ml, Gengigel Hydrogel Ağız Gargarası 300 ml

Bu web sitesinde çeşitli kullanım alanlarında Gengigel’in kullanımından bahsedilmektedir. Bu gruplar aşağıdaki ana başlıklar altında toparlanbabilir:
Farmalink
Gengigel ürünleri güvenlidir. Ürün ülkemizde ve yurt dışında bir çok saygın klinik tarafından kullanılmış, klinik araştırmalar yapılmış, bu araştırmaların sonuçları ulusal/uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bilinen ilaç etkileşimi veya yan etkisi yoktur. Diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Formülünde yer alan ksilitol sayesinde diş çürümesine ve kan şeker seviyesinde değişmeye sebep olmaz.

Diyabetik hastalarda, yaşlılarda, gebelerde, özel tedavi gerektiren hasta gruplarında güvenle kullanılabilir.
Farmalink
Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle