Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺

Bebeklerde İlk Dişler

Evin neşesi küçük yumurcak çevresinde ne bulursa ağzına götürmeye mi başladı... Genellike 4. aydan itibaren diş çıkarma belirtileri bebeğinizi rahatsız emeye başlar.
Farmalink
Bebeklerde İlk Dişler İçin Ürünler
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
Gengigel Teen
0 Yorum
599₺ 539.1₺
%10 İNDİRİM

Evin neşesi küçük yumurcak çevresinde ne bulursa ağzına götürmeye mi başladı… Genellike 4. aydan itibaren diş çıkarma belirtileri bebeğinizi rahatsız emeye başlar. Yüzde kızarıklık, kulaklarıni çekme, artan salya ile birlikte ısırma-emme isteği… Tüm bu şikayetlerle birlikte ağrı ve bazen ateş nedeni ile bebeğiniz, diş çıkarma döneminde huzursuzlık, sinirlilik, ağlama, uyku bozukluğu ve iştah kaybı yaşayabilir.

Ciddi yan etkiler nedeniyle, 2014 yılında, Amerika’da FDA tarafından lidokain ve  benzokain gibi anestezik içeren bebek diş çıkarma jellerinin  yasaklandı1,2. Ardından, 2016 yılında da, diş çıkarma semptomlarının hafifletilmesinde2, risk oluşturma potansiyeli nedeniyle  homeopatik ajanların kullanılmamasını önermiştir. Bu ajanların sağlayacağı yarar  ile, yan etkileri, başka tedaviler ile etkileşimi göz önüne alındığında, homeopatik ajanların  faydalarının risklerinden daha ağır basmadığını vurgulamıştır5,6.

Bebeğinizi rahatlatacak,  etkinliği klinik araştırmalarla ispatlanmış 3 güvenilir bir diş çıkarma jeli arayışına Farmalink Sağlık Ürünleri etkin bir çözüm sunuyor…

Cildimizin gözde molekülü hyaluronik asit, bebeklerde diş çıkarma bağlı rahatsızlıkları gidermede etkili olduğu belirtildi. Klinik çalışmalar, vücudumuzda ve diş eti dokusunda  doğal olarak bulunan  Yüksek Moleküler Ağırlıklı (YMA) Hyaluronik asit içeren Gengigel® Teething diş çıkarma jelinin, bebeklerin ağız içini koruduğu ve tedavi sürecine katkıda bulunduğunu gösteriyor3.  Diş çıkarmaya bağlı oluşan ağrı, şişme, kızarıklık, arrtan salyayı etkili bir şekilde control altına alıp bebeklerin uyku kalitesini önemli ölçüde arttırdığını ortaya koydu3.

Gengigel® Teething Diş çıkarma jelinin etkinliğinin yanı sıra,  bebek dostu doğal, güvenilir içerikleri de uzmanların tavsiyesinde önemli bir etmen. Lidokain, benzokain gibi anestezik ürünler, alkol, reklendirici, şeker, yapay tat, gluten, laktoz, paraben, SLS ve GDO içermiyor. 

Referanslar

  1. Safety Announcement of FDA, 20140626 FDA recommends not using lidocaine to treat teehing pain and requires new Boxed Warning
  2. FDA Consumer Health Information / U.S. Food and Drug Administration, APRIL 2012 
  3. Serban Rosu et al, A randomized, open-label, parallel-groups, multicenter study on the efficacy and tolerability of a non-medicated, patented gel for the relief for teething symptoms in infants, Italian Journal of Dental Medicine:2/2:2017:45-54
  4. FDA, U.S. Food and Drug Administration (2021a). https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-warns-against-use-homeopathic-teething-tablets-and-gels. Checked on July 5th, 2021.
  5. FDA, U.S. Food and Drug Administration (2021b). https://www.fda.gov/drugs/ information-drug-class/fda-warns-consumers-about-homeopathic-teething-products. Checked on July 5th, 2021.
Bu web sitesinde çeşitli kullanım alanlarında Gengigel’in kullanımından bahsedilmektedir. Bu gruplar aşağıdaki ana başlıklar altında toparlanbabilir:
Farmalink
Gengigel ürünleri güvenlidir. Ürün ülkemizde ve yurt dışında bir çok saygın klinik tarafından kullanılmış, klinik araştırmalar yapılmış, bu araştırmaların sonuçları ulusal/uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bilinen ilaç etkileşimi veya yan etkisi yoktur. Diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Formülünde yer alan ksilitol sayesinde diş çürümesine ve kan şeker seviyesinde değişmeye sebep olmaz.

Diyabetik hastalarda, yaşlılarda, gebelerde, özel tedavi gerektiren hasta gruplarında güvenle kullanılabilir.
Farmalink
Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle