Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺

Diş Çekimi Alveolit

Diş çekimi ameliyatının ardından oluşan ve diş çukurunu içeren kemiğin iltihaplanması durumudur.
Farmalink
Diş Çekimi Alveolit İçin Ürünler
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Gargara
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM

Diş çekimi ameliyatının ardından oluşan ve diş çukurunu içeren kemiğin iltihaplanması durumudur. Diş çekimininden hemen sonra, çekim sebebi ile oluşan boşluk (çekim soketi) kanla dolmaya başlar ve pıhtı oluşur. Bu kan pıhtısı, çekilen diş çukurunu korur ve iyileşme sürecine katkıda bulunur. 

Pıhtı formasyonunun oluşmadığı durumlarda diş çekim yeri iltihaplanır ve ağrılı görülen bu durum alveolit olarak tanımlanır1. 

Çekim işlemi gerçekleştirildikten sonraki 2-3 gün içerisinde ortaya çıkan bu durum oldukça acı verebilir, şiddetli ağrı, şişlik, kızarıklık ve kötü koku ve tat, kanama, diş çekim çukurunda gri-beyaz renklenme  gibi belirtilerle kendini gösterir. 

Diş çekim bölgesinin temizlenmesi, enfeksiyonu giderecek tedaviler ve ağrı kontrolü ile tedavi edilir. 

Diş çekimi ardından, alveolit gelişmesinin olası nedenleri şöyle sıralanabilir:

  • Çürük bir dişin çekilmesi sırasında oluşan enfeksiyonlar,
  • Kötü ağız hijyeni,
  • Kan pıhtısının kaybı, kan sulandırıcı ilaçların kullanımı,
  • Sigara ve alkol tüketimi
  • Aşırı ağzı çalkalama veya emme:
  • Operasyon ardından sıcak duş alma, çok sıcak veya çok soğuk gıdalar tüketme
  • Zorlu bir diş çekimi

Gengigel, yapısal özellikleri ile, alveolitin yarattığı sıkıntıları gidermede yardımcıdır. Ürün ile yapılan çalışmalar, ağrın yayılması ve giderilmesi, şişliğin azalması, diş çekimi yarası ve çevresinde kızarıklığın  ve ağız kokusunun giderilmesinde etkili olduğunu göstermektedir2. Travmatik işlemler sonrasında doğal dokunun yeniden oluşmasına destek olur, su emilimini artırır ve bu sayede ödemi azaltarak iltihabı gidermeye yardımcı olur.

Gengigel Nasıl Etki Eder?

Hangi Gengigel’i kullanmalıyım?

Gengigel’in Forte Oral Gel, yüksek hyaluronik asit konsantrasyonuyla HA’nın diş eti dokusunda daha uzun süre tutunmasını sağlayarak ekstra film oluşturucu özellikler kazandırır. Gengigel Forte Oral Jel’In dokusu, diğer tüm Gengigel formlarından çok daha yoğundur, bu özelliği ile ağız içerisindeki belli bölgelerde toplanmış yaralarda ve diş eti ameliyatlarında kullanmak için idealdir. 

Eğer yaranız ağzınız içerisinde ulaşılması zor olan bir noktada ise ya da diş eti temasının bile acı verdiği durumlarda, Gengigel’in Forte Oral Sprey, çok yönlü pompası ile özellikle ulaşılması zor olan bölgelere  uygulamada kolaylık sağlar. Taşıma ve uygulama pratikliği nedeni ile günün her saatinde ve her yerde uygulama yapılabilir.

Günlük ağız bakımı rutininde ağız içi floranızı sağlıklı tutmak için Gengigel Hydrogel ağız gargarası ve Gengigel diş ve diş eti macunu yardımcı olacaktır.

  1. Cebi A.T. et al, Evaluation of Alveolitis Cases Observed After Tooth Extraction 2018, Sdü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dergisi / Cilt 9 Sayı 1 / 2018 
  2. Dubovina D, Mihailovic B, Bukumiric Z, Vlahovic Z,Miladinovic M, Mikovic N, Lazic z. The use of hyaluronic and aminocaproic acid in the treatment of alveolar osteitis. Vojnosanit Pregl 2016; 73(11): 1010-1015.

Önerilen Ürünler:

Gengigel Forte Oral Gel, Gengigel First Aid, Gengigel Forte Oral Spray

Bu web sitesinde çeşitli kullanım alanlarında Gengigel’in kullanımından bahsedilmektedir. Bu gruplar aşağıdaki ana başlıklar altında toparlanbabilir:
Farmalink
Gengigel ürünleri güvenlidir. Ürün ülkemizde ve yurt dışında bir çok saygın klinik tarafından kullanılmış, klinik araştırmalar yapılmış, bu araştırmaların sonuçları ulusal/uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bilinen ilaç etkileşimi veya yan etkisi yoktur. Diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Formülünde yer alan ksilitol sayesinde diş çürümesine ve kan şeker seviyesinde değişmeye sebep olmaz.

Diyabetik hastalarda, yaşlılarda, gebelerde, özel tedavi gerektiren hasta gruplarında güvenle kullanılabilir.
Farmalink
Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle