Farmalink
Form Sprey
Farmalink
Gengigel Spray
0 Yorum
575₺ 517.5₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Jel
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Farmalink
Form Sprey
Farmalink
669₺ 602.1₺
%10 İNDİRİM
Form
0 Yorum
0₺
S.S.S.

Gengigel diş etinin iyileşmesini teşvik eder.

Gengigel ürün gamı, ağız içerisinde ağrı ve iltihaplanma ile ilişkili durumların giderilmesine destek olan yüksek moleküler ağırlıklı hyaluronik asit içeren bir üründür. Kanamalı, ağrılı, iltihaplı, şişlikli diş eti sorunlarında ağrıyı ve ödemi hızla giderir. Diş etinin ve ağız içinin hasar gördüğü tüm durumlarda (Protez vurukları, 20 yaş diş ameliyatı gibi tüm ameliyatlar, aftlar, diş eti çekilmeleri, ağız kuruluğu, ağız kokusu) hızlı, etkin ve güvenli bir çözüm sunar. Gengigel ürünleri, ağız kuruluğu ve yanma rahatsızlığını hafifletmek için de mükemmeldir.

Patentli, orijial formülü FDA tarafından onaylıdır. 

Gengigel, Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit içeren, diş eti dokusunu iyileştirmeyi destekleyen tıbbi cihazdır.

Ağız hijyeninin bozulduğu ya da diş eti dokusunda herhangi bir yara olduğu durumlarda (sigara kullanımı,dental operasyonlar), hyaluronidaz enzimi açığa çıkarak dokunun hyaluronik asit ihtiyacı artar. Gengigel ile dokunun ihtiyaç duyduğu YMA hyaluronik asit tekrar ortama koyulur, böylece hyaluronidaz enzimini bloke eder ve yara iyileşmesi hızlanır.

Gengigel, diş etinde ve mukozada doku onarımı ve rejenerasyonunu kolaylaştırarak yaraları iyileştirmesinin yanı sıra, iltihabı, enfeksiyon riskini ve ağrılı, ameliyat sonrası belirtileri azaltarak klinik sonuçları önemli ölçüde iyileştirir.

Gengigel, Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit içeren, diş eti dokusunu iyileştirmeyi destekleyen tıbbi cihazdır. Türkiye çapında bir çok araştırma hastanesi ve klinikte hekimlerimiz ve diş hekimlerimiz tarafından kullanılıp tavsiye edilse de, satın almak için reçetelendirmesi gerekli değildir.

Gengigel, Türkiye genelinde ecza depoları aracılığı ile (tüm eczanelerden temin edilebilir.

Eczaneler aracılığı ile ürüne ulaşmakta zorluk çekenler www.gengigel.com.tr kargo ücreti ödemeden sipariş verebilirler.

Ayrıca, Gengigel’in Türkiye resmi dağıtımcısı Farmalink®’e ait e-ticaret pazaryeri platformlarında (Trendyol, Hepsiburada, Amazon ve N11) da ürünlerimiz mevcuttur.

Gengigel Oral Jel

Günde üç ila beş kez, parmağınız, pamuklu çubuk ya da bir parça pamuklu bez ile yara üzerine nazikçe 1-2 dakika boyunca masaj yaparak uygulayınız. 1 tüp ile 120 Uygulama mümkündür.
Kazara yutulması durumunda herhangi bir sorun bildirilmemiştir.

Gengigel Hydrogel Ağız Gargarası

Gargara formu ile tek bir uygulama ile ağız boşluğunun her noktasına ulaşılmasını sağlar.10 ml (bir doz) ile 1-2 dakika gargara yapınız. Bileşik kullanıma hazırdır, sulandırmayınız. Kullanım ardından ağzınızı çalkalamayınız.  Ölçü kabı CE0373 dahildir. 
Kazara yutulması durumunda herhangi bir sorun bildirilmemiştir.

Gengigel Oral Spray

Her püskürtme, homojen sabit dağılımlı sıvıyı ağız içerisine gönderir. Çok yönlü pompası, etkilenen alana kolayca uygulamayı mümkün kılar.  İnflamasyonlu  veya hasar görmüş yüzeye 1-2 fıs uygulayınız. Bir kutu ile 100 uygulama mümkündür.
Kazara yutulması durumunda herhangi bir sorun bildirilmemiştir. Kutuyu dik tutunuz.

Gengigel Diş Macunu

Günde 2 ila 3 kez, ana yemeklerden sonra yumuşak bir diş fırçası ile uygulayınız.
Kullanımdan hemen sonra ürünün ağzını kapatınız.

Gengigel Forte Oral Jel

Tüpün ucundaki kanül ile ulaşması zor bölgelere kolayca uygulama yapılabilir. Diş tedavisinden hemen sonra etkilenen alanın yüzeyine, kanül yardımıyla veya veya ellerinizi yıkadıktan sonra parmağınızla az miktarda jel uygulayın ve etkilenen alan tamamen kaplanana kadar hafifçe diş etine masaj yapınız. Aft lezyonu üzerine kanül ile lezyonu kapatacak şekilde uygulama yapınız. Sağlık profosyoneli tarafından aksi belirtilmedikçe günde 1-2 kez veya gerektiği kadar kullanın. Yutulursa zararsızdır.

Gengigel First Aid Oral Sıvı

Diş tedavisinden hemen sonra, 1-2 dakika 5 ml’lik ölçü kabı ile gargara yapınız. Sağlık profesyoneli tarafından aksi belirtilmedikçe, doğru ağız hijyeninden sonra, günde 2-4 kez işlemi tekrarlayınız.
Bileşim kullanıma hazırdır, sulandırmayınız. Yutulursa zararsızdır.

Gengigel Forte Oral Spray

Çok açılı sprey başlığı ile travmatize, ağrılı dokulara temas etmeden son derece hassas uygulama sağlar. Her püskürtme, homojen sabit dağılımlı sıvıyı ağız içerisine gönderir. İnflamasyonlu veya hasar görmüş yüzeye 1-2 fıs uygulayınız. Bir kutu ile 100 uygulama mümkündür. Yutulursa zararsızdır. Kutuyu dik tutunuz.

Gengigel Teen

Uygun ağız hijyeninizi sağlamanızın ardından, GENGIGEL® TEEN’i günde 3-5 defa (yemeklerden sonra), tüm belirtiler kayboluncaya kadar kullanınız. Diş etinizin üzerine bir film tabaka koyunuz, mukozal yüzeye homojen dağıtmak için temiz parmaklarla usulca masaj yapınız. Uygulamadan yarım saat sonrasına kadar herhangi bir şey yenip içilmesi tavsiye edilmez. Ortodontik braketler arasına ya da diş etinizin ulaşılması zor olan bölgelerine arayüz fırçaları ile de uygulama yapabilirsiniz. Kazara yutulması durumunda herhangi bir sorun bildirilmemiştir.

Gengigel Teething

Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra parmak yardımıyla üründen az bir miktar alıp diş eti üzerine, etkilenen alanı tamamen kaplayacak şekilde yayarak ve hafifçe masaj yaparak sürünüz. Film tabaka oluşumunu ve bebeğinizin uzun süreli rahatlamasını sağlamak için tercihen uygulamayı yemeklerden sonra ve uykudan önce yapınız. Günde 3-6 kez ya da ihtiyacınız olduğunca kullanabilirsiniz. 

Kronik durumlar için Gengigel, rahatlama sağlamak, diş etini onararak, sağlığını iyileştirmek ve rahatsızlığınızı gidermek için uzun süreli olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, henüz yapmadıysanız, diş etinizde oluşan sorunun nedenini belirlemek için diş hekimi ya da diş eti uzmanına (periodontoloji uzmanı) başvurmanız önerilir.

Gengigel fevkalade güvenlidir. Çocuklar, hamileler, emziren anneler ve yaşlılarda sınırlama olmadan kullanılabilir. Bilinen herhangi bir kontrendikasyon, ilaç etkileşimi  veya yan etki yoktur. Bu nedenle spesifik tedavilerde bile (mesela antibiyotiklerle, bağışıklık sistemini etkileyen ilaçlarla) güvenle kullanılabilir.

Doğal tatlandırıcı olan xylitol’un etkisi ile, diş çürüğüne sebep olmaz, kan şekerini değiştirmez, diyabetikler için dahi uygundur.

Veganlar için uygundur.

Her ürünle birlikte prospektüsünde verilen talimatları izlemeniz yeterlidir.

5ºC ile 40ºC arasında bir sıcaklıkta saklayınız.

Evet, bu tamamen tercih ve kullanım rahatlığınızla ilgilidir.

Gengigel, temel etken maddesi patentli, yüksel moleküler ağırlıklıklı hyaluronik asit (YMAHA) içeren, jel, ağız çalkalama suyu (gargara) ve sprey'den oluşan çeşitli formları olan bir ürün grubudur. Uygulama pratiği açısından ağız çalkalama suyu evde tüm ağız bakımı için idealdir, jeller ve sprey ise evden uzakta hedeflenen rahatlama için idealdir.

Farmakolojik bir etken maddeden bahsetmediğimiz için Gengigel ürünlerinin etkinliği Hyaluronik Asit konsantrasyonu ile kesin olarak bağlantılı değildir. Gengigel’in bir tıbbi cihaz olarak etkinliği, ana içerik YMAHA ve ksilitol gibi  diğer maddelerin biyolojik bir eylem gerçekleştirmesine izin vermek için biyopolimerlerin etkilenen bölgede kalmasına yardımcı olma ve koruma konusundaki fiziksel kapasitesine bağlıdır. 

Formların içeriğindeki YMAHA konsantrasyonları tamamen teknik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Örneğin Sprey formundaki YMAHA konsantrasyonunun 
çok daha düşük olması, daha yüksek konsantrasyonlarda, sprey olarak bileşiğin artık püskürtülebilir olmamasına dayanmaktadır.

Jel formunun, yoğun kıvamı nedeniyle, yara üzerine uygulandığında, mekanik bariyer oluşturma kapasitesi daha yüksektir.

Gengigel’in Forte Formlarında (Gengigel Forte Oral Gel, Gengigel First Aid ve Gengigel Forte Oral Sprey), ve Gengigel Teething’de Gengigel içeriğinin daha uzun süre diş eti dokusunda kalmasına yardımcı olmak için  geliştirilmiş patentli teknolojisine Kolin Alfoskerat maddesi eklenmiştir.

Gengigel diş ve dişeti macunu, tüm ailenizin dişleri ve dişetlerinin  günlük bakım, koruma ve onarımı için güvenle kullanabilmek üzere tasarlanmıştır. Gengigel’in diğer formları ile birlikte kullanıma uygundur.

Gengigel’in formları diş eti dokusunda ortalama 30 dk tutunur.

Gengigel’in patentli yüksek moleküler ağırlıklı hyaluronik asit (YMAHA) içeren jel, ağız çalkalama suyu (gargara) ve spreyden oluşan formlarının tümü diş eti rahatsızlıklarında güvenle kullanılabilir. Uzun süreli kullanıma uygundur.

Her bir formun prospektüsünde açıklayıcı bilgiler yer almakla birlikte, şikayetin ağırlığına ve kullanım tercihine göre form tercihi yapılması uygudur. Ağrılı, cerrahi operasyonlar, gibi hızlı rahatlamaya ihtiyaç duyulan, kısa süreli uygulamanın yeterli olacağı  durumlarda, mekanik bariyer oluşturmaya katkısı nedeni ile daha yoğun içerikli Gengigel Forte Oral Gel, Gengigel First Aid ve Gengigel Forte Oral Spray tercih edilirken, yüzeyel, daha az şiddetli lezyonlarda, daha sık ve uzun süreli kullanımda maliyet esaslı da düşünmek ihtiyacı hasıl olduğunda Gengigel’in büyük hacimli formları  Gengigel ağız çalkalama suyu Hydrogel, Gengigel Spray ve Gengigel Gel tercih edilmektedir. 

Öte yandan , bazı formlar, spesifik rahatsızlıklar için özellikle tasarlanmıştır. Diğer kullanım alanları yanı sıra, bu rahatsızlıklarda özellikle ilgili form tercih edilmektedir:

Gengigel Forte Oral Jel, yanağı da kapsayan, aft (pamukçuk) gibi ağız içi yaralarda kullanımı uygundur.   

Gengigel Teething, bebeklerde diş çıkarmaya bağlı kızarıklık, şişlik, ağrı gibi belirtileri gidermek üzere anne sütü ile beslenen bebekler için özel olarak tasarlanmıştır. Tadsızdır. Koruyucu, alkol, renklendirici, SLS vs içermez.

Gengigel Teen, ortodonti tedavisi gören gençler için, içeriğinde koruyucu, alkol ve renklendirici bulundurmayışı ve sakız aroması ile idealdir.

Gengigel Forte Oral Sprey, çok yönlü sprey başlığı sayesinde gömülü 20 yaş dişi çekimine bağlı dikiş yarasının hızla iyileşmesine yardımcı olur.

Gengigel First Aid, alkolsüz içeriği ile, çocuklarda görülebilen el ayak ağız sendromunda, özellikle gargara yapmaya yatkın çocukların ağız içi yaralarından dolayı yaşadıkları ağrı ve huzursuzluğu gidermek için idealdir.  Benzer şekilde, özellikle kemoterapi radyoterapi gören hastaların ağız içi rahatsızlıklarının gidermede kullanılır.

Gengigel’in patentli yüksek moleküler ağırlıklı hyaluronik asit (YMAHA) içeren jel, ağız çalkalama suyu (gargara) ve spreyden oluşan formlarının tümü diş eti rahatsızlıklarında güvenle kullanılabilir. Uzun süreli kullanıma uygundur.

Her bir formun prospektüsünde açıklayıcı bilgiler yer almakla birlikte, şikayetin ağırlığına ve kullanım tercihine göre form tercihi yapılması uygudur. Jel, Gargara ve Sprey arasındaki tercih, aynı zamanda yaranın bulunduğu bölge de düşünülerek yapılmalıdır.  Belirli bir bölgede ise, yoğun konsantrasyonlu jel,  yaygın lezyonlar, geniş bölgelere kolay ulaşım için Gengigel'in Gargara formunu tercih edebilirsiniz. Ağız içerisinde ulaşılması zor olan bölgelerde ve gün içerisinde uygulama kolaylığı açısından da Sprey formu uygun olacaktır.

Gengigel’in tüm formları uzun süreli kullanıma uygundur. Gengigel’in Tıbbi cihaz sınıflandırılması mevzuatı gereği, Gengigel’in prospektüs onayı 30 gün ile sınırlanmıştır. Bazı çalışmalarda herhangi bir güvenlik endişesi olmaksızın daha uzun süreli uygulamanın yapıldığı belirtilmektedir.

Kullandıktan sonra en az yarım saat boyunca bir şey yiyip içmeyiniz.

İçeriğindeki Yüksek Moleküler Ağırlıklı (YMA) Hyaluronik asit oranları farklıdır. Gengigel Forte Oral Gel içeriğindeki YMA Hyaluronik asit oranı, Gengigel Gel'in 4 katıdır. Ayrıca Gengigel Forte Oral Gel’de, biyopolimerin diş etinde daha uzun süre tutunmasına yardımcı olacak kolin alfoskerat diye bir madde daha vardır. Aft gibi, ağrılı ve kısa süreli tedavi gerektiren durumlarda, hızla rahatlamayı ve iyileşmeyi sağlamak için Gengigel Forte Oral Gel'i kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha az şiddetli lezyonlarda, daha uzun süreli kullanım için Gengigel Gel yeterli olacaktır. 

Uygulama ardından en az yarım saat boyunca bir şey yiyip içmeyiniz.

Gengigel Forte Spray ve Gengigel Spray'in içerik miktarları aynıdır. Her ikisi de 20 ml'dir, ve 100 puff kullanıma imkan verir. Bundan ayrı olarak, Gengigel Forte Oral Spray içeriğindeki YMA Hyaluronik asit oranı, Gengigel Spray'in 4 katıdır. Ayrıca, Gengigel Forte Sprey'in içerisinde, Hyaluronik asidin dokuya daha uzun süreli tutunmasını sağlayacak Kolin Alfoskerat diye bir madde daha vardır. Bu da, daha hızlı sonuç alınmasını gerektiren, daha ağrılı, kanamalı, şiddetli durumlarda Gengigel Forte Oral Sprey'in tercih edilmesine imkan tanır.

Akut protez vurukları, gömülü 20 yaş dişi operasyonları gibi, ağrılı ve kısa süreli tedavi gerektiren durumlarda, hızla rahatlamayı ve iyileşmeyi sağlamak için Gengigel Forte Oral Spray’i  kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha az şiddetli lezyonlarda Gengigel Spray yeterli olacaktır. 

Uygulama ardından en az yarım saat boyunca bir şey yiyip içmeyiniz.

Gengigel, normal oda sıcaklığı koşullarında 5o-40o arasında saklanmalıdır. Ürün kullanım ardından kapağı sıkıca kapatılmalıdır. Direk güneş ışığına maruz kalmaması önerilir. Çocukların ulaşamayağı yerde saklanmalıdır.

Evet, Firmamız, Farmalink Sağlık Ürünleri, Gengigel’in Türkiye’deki tek yetkili ana bayiidir. Firmamız aracılığı ile ürünlerimiz, ecza depoları kanalı ile eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca, firmamızın web sitesi www.farmalink.com.tr ile, ürünümüzün web sitesi www.gengigel.com.tr’den ürünlerimize kargo bedeli ödemeden ulaşabilirsiniz. Çeşitli Pazar yerlerinde de ürünlerimizin satışı mevcuttur.

Gengigel İtalya’da üretilmekte ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyada 80 üzerinde ülkede pazarlanmaktadır.

Gengigel, Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit içeren, diş eti dokusunu iyileştirmeyi destekleyen tıbbi cihazdır.

Tüm Gengigel formlarının her bir üretim serisi, sentiziasyon, tolerabilite ve sitotoksitite açısından Avrupa Farmakopesi Güncel versiyonuna göre yapılmış stabilite testinden geçmektedir. Ayrıca her bir üretim, test merkezlerinde test edilip, raporlanmaktadır.

Gengigel'in patentli ve onaylı üretim süreci şu şekilde özetlenebilir:

 • Gengigel’de bulunan hiyaluronat bakteriyel fermentasyon yoluyla elde edilmiştir.
 • Gengigel’de yer alan hiyaluronat, hayvan kaynaklı değildir ve hayvanların istismarı konusunda kaygıya yer bırakmaz. 
 • Üretim bandına ulaşan her hiyaluronat partisi sıkı kalite testlerinden geçer ve olumlu bulunmadıkça Gengigel yapımında kullanılmaz. 
 • Bu yüksek kaliteli hiyaluronat GENGIGEL® üretim süreci boyunca değişime uğramaz.

Gengigel, Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit içeren, diş eti dokusunu iyileştirmeyi destekleyen tıbbi cihazdır. İçeriğindeki hyaluronik asit, sağlıklı diş eti dokusundakine birebir benzer bir yapıya sahip olur, molekül ağırlığı, 800 - 6000 kDa arasındadır. Mevcut Pazar uygulamaların aksine, Gengigel’de  kullanılan HA'nın ağırlığı çok büyük hassasiyetle tespit ve garanti edilir. Üretilen her partideki hyaluronik asitin ortalama moleküler ağırlığı 1400 kDa'dır (hiçbir parti 1000 kD altında ya da 1800 kDa üzerinde değildir). Böylece tüm Gengigel ürünlerinin Yüksek Moleküler ağırlıklı olması mümkün olur. Bu da diş eti dokusundaki aktivitesini ve kullanım yararını arttırır, YMA HA, düşük moleküler hyaluronata göre:

Yıkım süresi daha uzundur, böylece diş eti dokusunda daha uzun süre kalır.

Daha büyük miktarlarda su çeker, böylece diş eti dokusunun nemlendirme ve yarayı ileştirmeye destek olma  gücü daha fazladır.

Gengigel’in tüm formlarında Ksilitol bulunmaktadır. Diyabetliler için uygundur.

Hayır.

Gengigel’in içeriğindeki ana bileşen, sağlıklı diş eti dokusundakinin birebir benzeri yüksek moleküler ağırlıklı hyaluronik asittir. Bunun yanı sıra, içeriğindeki maddelerin etkinliğini  gösterebilmesi için diş etine ve dişlere iyi yapışmaları gerekir. Bu nedenle formülasyon, patentli,  güçlü biyoadhezif polimerlerin yenilikçi bir kombinasyonunu ve doğal tatlandırıcı ksilitol içerir. 

 • İçeriğindeki maddeler sağlıklı diş eti dokusundaki bileşenlere birebir benzediğinden, etkileşim veya yan etki bildirilmemiştir.
 • Gengigel Teething, Gengigel Teen ve Gengigel First Aid ürünleri alkol içermez, diğer ürünler ise çözücü amaçlı içermektedir.
 • Yapay renklendirici içermez
 • Yanma veya diğer oral  semptomlara neden olan tahriş edici kimyasallar içermez.
 • Hoş tadı tüketiciler tarafından beğenilir ve uygulaması kolaydır.
 • Diyabetli hastalar için uygundur.
 • Hamilelik ve emzirme döneminde güvenli kullanılabilir.
 • Yetişkin gözetiminde küçük çocuklar için uygundur.
 • Özel hasta grupları, antibiyotik kullanmanın sakıncalı olduğu hasta grupları için enflamasyon, şişlik ve ağrının giderilmesinde idealdir.
 • Vegandır.
 • Leke tutmaz.

Gengigel, Teen, sıklıkla ortodontik tedavi esnasında diş telleri nedeni ile diş etinde ve/veya yanakta oluşan yaraları iyileştirmeye yardımcıdır. Ayrıca, arayüz fırçalarına sürülerek diş ve diş etini fırçalandığında diş teli kullanımına bağlı diş etinde oluşan ağrı ve sızıyı gidermeye yardımcıdır. Sakız tadındadır. 

Tabiki, bir çok ortodontist hekimimiz ürünümüzü önermektedir. Arayüz fırçanızla diş etinize uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca yanak civarınızda oluşabilecek vuruk yaralarına da iyi gelecektir.

Gengigel ürünleri yutulursa zararsızdır.

Bebekler için Gengigel Teething kullanabilirsiniz. Gengigel teething'in etkinliği ve güvenirliği bebeklerde klinik çalışmalar ile ispatlanmıştır.

Gengigel Forte Oral Gel, aft için özel olarak tasarlanmıştır. Tüpün ucundaki uygulama kanülü sayesinde, yaralı bölgeye elinizi değmeden kolaylıkla ulaşmanızı sağlar ve yara üzerinde bariyer bir film tabaka oluşturarak, lezyonu dış iritanlardan korur. Ağrının hızla giderilmesine yardımcı olur.

Çerez Politikamız

Çerez Politikasını Görüntüle